Napoleonki Marlenka

Aktywne filtry

napoleonky napoleonki

U nas zamówisz wyjątkowe w smaku napoleonki. Popularnie nazywane u nas kremówkami mają swoje korzenie we francuskim ciastku mille – feuille. Co w wolnym tłumaczeniu oznacza „ciasto tysiąca listków”. Błędnie kojarzona z Napoleonem, gdyż nazwa napoleonki pochodzi mianowicie od włoskiego miasta Neapol. W Polsce pierwsze pisemne wzmianki pojawiają się na początku XX w. Swój charakterystyczny smak napoleonka zawdzięcza właśnie owym listkom delikatnego ciasta i kremowym, budyniowym lub śmietankowym wypełnieniu. To musi przywoływać wiele wspomnień z podróży i dzieciństwa. Tutaj ciasto czeskie marlenka nawiązuje do tradycyjnych receptur deseru pochodzenia francuskiego. Niemniej marlenkowe napoleonki (napoleonky) w niczym nie ustępują cenionym i znanym, choćby z Wadowic, kremówkom papieskim.

Napoleonki przywołują wspomnienia

Sami Ormianie wspominają już swoje babcie, które po obfitym obiedzie podawały oprócz miodownika czy baklawy tradycyjne, własnoręcznie przyrządzane napoleonki. To za sprawa tych deserów tworzyły się więzi rodzinne, opowiadano historie i budowano legendy.

W tym rozdziale mamy do czynienia z doskonałą próbą odtworzenia wspanialej rodzinnej tradycji. Pakowane po 6 sztuk napoleonki z marlenki pozwalają przywołać wspomnienia. A wolność tego ciasta od GMO, konserwantów czy sztucznych barwników gwarantuje bezpieczny wybór. Tak więc cieszcie się smakiem i niech Waszym zmartwieniem pozostanie zaledwie kilka kalorii extra. 

Warto złożyć zamówienie u nas

Z naszej oferty chętnie korzystają firmy (kawiarnie, restauracje, cukiernie, sklepy) oraz osoby indywidualne. Zawsze służymy profesjonalnym doradztwem podczas realizacji zamówienia. Jeśli pojawiły się u Was pytania związane z zakupem, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Wszystkie dane znaleźć można stronie internetowej. 

Klienci doceniają nasze produkty za wyjątkowy smak oraz wartości odżywcze. Zaufało nam już wielu zamawiających - wiemy, jak spełnić oczekiwania nawet bardzo wymagających osób.

Zapewniamy przystępne ceny, a także korzystne rabaty. Gwarantujemy szybki termin realizacji zamówień.